Краконошева проповједаоница

4

Бесплатно преузимање слике за бесплатно коришћење.

Да ли сам ти помогао? Поклоните ме за кафу.

Преузмите слику

Vysoká pláň je hora v Krkonoších, ležící na česko-polské hranici na Západním Slezském hřbetu mezi Vysokým Kolem a Violíkem, asi 7 km SZ od Špindlerova Mlýna. Na polské straně vrcholu stojí Vysílač Sněžné jámy, asi nejzajímavější (a určitě nejnepřehlédnutelnější) stavba na hřebenech Krkonoš.

Чешки врх Високих равница (највиша тачка на чешкој територији) смештен је југозападно од зграде предајника на КСНУМКС м надморској висини. Према пројектним критеријумима Хиљаде Бохемије, Моравске и Шлезије, ово је такозвани секундарни врх Високе Кола, јер је истакнутост чешког врха (надморска висина са седла са Високом Колом) мања од КСНУМКС м.

Висока равница је доступна на црвено обележеној стази чешко-пољског пријатељства или на жуто обележеној стази од Лабска боуда.

V roce 1837, tj. v počátcích krkonošské turistiky, byla v těchto místech postavena budka s občerstvením a útulkem pro 2 osoby, svého času první krkonošská stavba určená výhradně pro turistické účely. Po roce 1858 zbudovaný kamenný dům s restaurací pro 50 lidí už umožňoval nocleh pro 21 osob. V letech 1896–97 byl z iniciativy rodu Schaffgotschů postaven několikapatrový luxusní horský hotel Schneegrubenbaude s vyhlídkovou věží, se 44 dvoulůžkovými pokoji a několika jídelnami. Za druhé světové války se hotel stal rekreačním zařízením německé Luftwaffe. Po roce 1945 se budově začalo říkat Wawel, pro její podobnost s krakovským královským hradem. V roce 1950 zprovoznil Polský klub turistů PTTK v bývalém hotelu bufet a pouze několik lůžek, který sloužil do roku 1960, kdy byl na zbořeništi zdí bývalého hotelu zřízen provizorní TV vysílač pro přenos signálu z olympijských her v Římě. Současnou podobu získala budova po přestavbách v letech 1960-1964 a 1974-1978.

Снежне јаме (њемачки Сцхнеегрубен, пољски Сниезне Котłи) су огромне ледене падине на сјеверним и источним падинама Високих низија. Јама на сјеверној падини назива се Мала сњежна јама (пољски Маłи Сниезни Коциоł), КСНУМКС м дугачка, КСНУМКС м широка и КСНУМКС м дубина, на источној падини се налази Велика сњежна јама (пољски Виелки Сниезни Коциоł), КСНУМКС м дугачка и КСНУМКС м широка Висина КСНУМКС м, на дну су леденичка језера Сниезне Ставки. Снежне јаме су одличан пример алпског пејзажа, представљеног већим бројем ретких биљака (нпр. Снежна сафифраге, сакифраге итд.).

дељење
Плеасе ваит ...

напишите коментар

Адреса свој емаилова небуде зверејнена. Вижадоване информации јсоу означени *